LIISE JOOKS

Seitsmes Liise jooks toimus 17. – 19. mail 2024. 

Ametlik ürituse leht facebookis – kliki siia.

TULEMUSED 2024

VIRTUAALJOOKSU TULEMUSED 2024

Liise jooks Ruhnus sai alguse aastal 2018 ning on nüüdseks toimunud juba kuuel järjestikusel aastal. Jooksu distantsid on – 42.2 km, 21.1 km, 10.9 km, 2 km lastejooks ning mudilaste jooks.

Selleks, et laupäeval joosta, tuleb vastavalt Ruhnu laevagraafikule saarele tulla reedel ning mandrile tagasi sõita pühapäeval. Kuid ärge kartke, igav teil siin ei hakka. Oleme teile ette valmistanud saarega tutvumise ning meelelahutusprogrammi. Lisaks ekskursioonidele ning õhtusele kontserdile oleme igal aastal koos ära teinud ka midagi kasulikku kogukonnale. Ehk on üheks meie ürituse osaks saanud talgud – kestavad need vaid paar tundi ning osalemine on igale võistlejale vabatahtlik. 

LIISE JOOKSU TULEMUSED LÄBI AASTATE – AVA TABEL.

Fotoalbumid toimunud üritustest leiad Liise talu facebookist – PILTE VAATAMA!

Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust Facebookis, helistage, saatke e-kiri – vastame, kui oskame.

 

2023 – Marathon 100 tiitel – “Parim väike jooksuüritus”

2021 – Eesti Spordiliit JÕUD tiitel – “Aasta piirkondlik spordisündmus Saare maakonnas”

Kuidas sündis idee korraldada Ruhnus maraton?

” Talv on Ruhnus heade mõtete aeg. Ka jooksumõte tuli talvel, kui sadas laia lund. Aknast välja vaadates sai mõeldud suveüritustele – meil käivad Ruhnu Rahu festivalil külas toredad muusikud, lauljad, pillimängijad… Aga mis oleks, kui teeks midagi, mida ei ole veel tehtud? Mis oleks, kui kutsuks külla ka spordihuvilised? Nooremana meeldis mulle joosta mööda metsaradu randa ujuma. Ujumas olin tavaliselt kevadel esimene ja sügisel viimane. Kujunesid lausa oma rajad. See on magus mälestus. Rääkisin sellest mõttest kohe tütrele. Tema kiitis heaks ja nii see esimene jooks korraldatud saigi. “

Luise, spordipisikuga korraldaja

 

Mida osalejad räägivad?

“Vastuvõtt ja hoolimine on üliarmas. Saar on kauge ja väike, meid jooksjaid on ikkagi vähe, tunneme, et oleme oodatud. Meile jätkub alati tähelepanu. Ööbimiskohad väliselt vanades, aga ilusti korda tehtud majades, seest väga mugavad.”

“Ruhnu maratonina on üsna raske – pööraselt “suured” mäed, vahepeal mõnus metsarada, siis raske liiv, luited, adru. Pigem nagu krossirada. Tegemist on väikse, aga siiski professionaalse üritusega – Luise põllega, enda voolitud medalid. Hästi spets.”

“Jooksen igal pool, aga Ruhnus on just see ainulaadsus ja erakordsus. Soov, et Liise jooks säiliks sellisena, nagu ta on. Puust stardivärav, käsitööna tehtud stardi ja finiši silt on oluline! Käsitöömedalid! Talgud! Pidu! Igas hetkes ja asjas on hing sees ja see läheb korda. Meile tullakse laevale vastu, meie eest hoolitsetakse ja meid tullakse laevale saatma – see on alati väga liigutav ja läheb hinge.”

“Jooks toimub ilusas kohas, kus saab kulgeda endale sobivas rahulikus tempos ning näha ära põhivaatamisväärsused, ühised elamused sõpradega ja perega. Ehe jooks. Südamega tehtud. Päris elu.”

“Käin Ruhnus jooksmas juba aastaid pea algusest peale ja kavatsen traditsiooni hoida ka edaspidi. Minu jaoks on Liise jooks sedavõrd eriline, et ajastan oma 50. järjekorras läbitud maratoni just Ruhnu ja Liise jooksule. Liise jooks on ka korraldajatele väga südamelähedane selles mõttes, et ta on ainus, mida korraldatakse. Eriliseks teevad väiksus ja kaugus, teatavas mõttes ka eksklusiivsus, sest Ruhnu on kauge ja paljud täiskasvanudki pole Ruhnus elu sees käinud. Mulle inimesed meeldivad, aga kuna seal on osalejaid vähem, saab olla jooksu ajal ka üksi, nautida, mõtelda. 

Peale jooksu on autasustamine ja pidu ning loomulikult talgud, aga ka ekskursioonid. See kõik teeb Ruhnu jooksust väga erilise koosluse – ei ole ainult jooks, et hommikul jooksed ja lõunaks on tehtud ja oma elurütm võtab jälle üle, vaid Liise jooks on väga meeldejääv elamus, seda on Ruhnus aega nautida.”

 

Näeme Ruhnus, järgmisel Liise jooksul! 

Comments are closed.